Başoğlu Kablo’dan Cumhuriyetin 100.Yılında En Anlamlı Proje

Başoğlu Kablo, Cumhuriyetimizin 100.Yılı Şerefine 100 Öğrencinin Eğitimini Üstleniyor!

100 yıl önce ilan edilen Cumhuriyet ile Türkiye muasır medeniyetler seviyesine ulaşma idealine yürüyor. Bu idealin ve Türk Milletinin ölümsüz lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki bağımsızlık nişanımız ve ülkemizin en önemli, en değerli günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, yurdun her karışında büyük bir minnet duygusu ve coşku ile kutlanacak. Tüm Türkiye’den çeşitli kurum ve kuruluşların, birçok organizasyon ve proje ile taçlandırdığı 29 Ekim için en anlamlı projelerden biri Başoğlu Kablo’dan geldi. “Her şeyimizi Cumhuriyete borçluyuz. Öyleyse bugün sözden öte bir şey yapmak lazım” diyen Başoğlu Kablo Yönetim Kurulu Başkanı İlkim Başoğlu, projenin çıkış amacı ve duygusunu şu sözlerle aktardı;

“Bizler Cumhuriyetin çocukları olarak, 29 Ekim’de 85 milyonluk kocaman bir tabloyu birlikte resmedeceğiz. 29 Ekim aynı zamanda içimizdeki bu tarifsiz duyguları, büyük gururu yaşatan Atamızın en değerli mirası. Bu öyle bir miras ki; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun liderliğinde yürüyen yüce milletimizin bağımsızlığına, cumhurun eliyle imzasını attığı, özgürlük ve millet iradesinin sembolü. Biz, onlara çok şey borçlu olduğumuzu hatırımızdan hiç çıkarmadık. Bugün, onların cesareti sayesinde bu topraklarda özgürce yaşıyor, Atamızın basireti sayesinde irademizi sonuna kadar kullanabiliyoruz. Muasır medeniyet seviyesi idealleri yürüyüşünü onlar başlattı, biz bayrağı gelecek kuşaklara aktarmak üzere koşuyoruz.

Başoğlu Kablo olarak yönetim kadromuz ve personelimiz bu duygularla minnetini ifade etmenin bir yolunu ararken, nice 100 yıllarımızın hayali ve inancıyla, sözden öte bir şey yapmak gerek dedik. Elbette ülkemizin dört bir yanında düzenlenen etkinlikler, projeler, filmler, paneller, tören alayları ve tüm organizasyonları memnuniyetle karşılıyoruz. Bununla beraber; ulusal birlikteliğimizin en güçlü sahnelerini izlediğimiz bu değerli günde, bu ülkenin yetişmiş evlatlarından, üreten geliştiren bir sanayici olmanın getirdiği sorumluluk ile bizim için anlamı büyük bir iş yapmak istedik.

Cumhuriyetin Kadınlarımıza Açtığı Değer Yolunda Güçlü Bir Adım Atmak İstedik

Türk kadınına hak ettiği yeri bulduran Cumhuriyetimiz onuruna, yarınlarımızın mimarı olacak kızlarımızın eğitimine katkı vermek istedik. Bu kapsamda, yönetim kurulumuzla Cumhuriyetimizin 100.yılı şerefine, Cumhuriyetin 100 kızına orta öğrenim hayatı boyunca burs verme kararı aldık. Her çağda çeşitli zorluklara göğüs germek zorunda kalan kadınlarımız için, Cumhuriyetimizin açtığı değer yolunda bir adım da biz atalım istedik. Bu gaye ile 100 kızımızın 4 yılık orta öğrenimleri boyunca, eğitim giderlerini karşılayacak bir burs bütçesi hazırlamış olmaktan ötürü kıvanç duyuyorum.

Yeni nesilleri yetiştirecek kızlarımızın eğitimi her hedefin üzerinde olmalıdır. Bizler ne yapsak miras aldığımız Cumhuriyet değerinin borcunu ödememizin mümkün olmadığını bilerek, Türkiye Cumhuriyeti topraklarında ürettiğimiz, istihdam sağladığımız ve kablo sanayiinde bir Dünya markası olarak ulatşığımız seviyenin bir teşekkürü olarak, kaynaklarımızı Cumhuriyetimizin ebediliği üzerine sarf etmek ve bu güzel ülkeye aşkla hizmet etmekten onur duyuyoruz. Bu vesileyle, sektörümüzün ve tüm Türkiye’mizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, nice 100, nice 1000 yıllara uzanacağımız Türkiye’miz için en güzel dileklerimizi sunuyoruz.”

Başoğlu Kablo YKB İlkim Başoğlu’nun liderliğinde hazırlanan proje kapsamında eğitim hayatı boyunca burs desteği sağlanacak kız öğrenciler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı projeleri arasında en anlamlı kutlama örneği olarak hafızalarda yer almaya aday. Sanayi kuruluşlarının Cumhuriyetin kazanımları ile beraber daha çok sorumluluk almak üzere özel bir konumda bulunması, Başoğlu Kablo’nun örnekliği gibi nice sanayicilerimizin yatırımları ile daha güçlü bir Türkiye yürüyüşü 29 Ekim’de bir kez daha ilan edilmiş olacak.

Basın Bülteni

Bu Haberi Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu