Siyonist rejimin saldırılarında 13’üncü gün

Siyonist işgal rejiminin Gazze'ye yönelik saldırıları 13'üncü gününde şiddetlenerek devam ediyor.

Siyonist işgal rejiminin Gazze’ye yönelik saldırıları 13’üncü gününde şiddetlenerek devam ediyor.

Abluka altındaki Gazze’ye yönelik saldırılarını sürdüren siyonist işgal rejimi, gece boyunca kenti yoğun şekilde bombalamayı sürdürdü.

Siyonist işgal rejimi, Gazze’nin güney kesimindeki Han Yunus Mülteci Kampı’nda UNRWA’ya ait okullardan birini vurdu. Saldırıda şehidler ve yaralananlar oldu.

Han Yunus’taki Havuz bölgesinde evlerini terk edenlerin sığındığı Ahmed Abdulaziz Okulu yakınındaki bir evi de hedef alan siyonist rejim, çok sayıda kişiyi şehid etti.

Han Yunus’un güneyinde bulunan el-Bekri ailesinin evinin hedef alındığı hava saldırısı sonucu, aralarında 7’si çocuk olmak üzere en az 9 kişi şehid oldu.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, Han Yunus ve Mısır sınırına yakın Rafah bölgesine yönelik düzenlenen hava saldırılarında, çoğunluğu çocuk ve kadınlardan oluşan şehidlerin olduğunu kaydetti. Rafah’taki saldırının düzenlendiği bölgedeki görgü tanıklarının aktardığına göre, savaş uçaklarının hedef aldığı iki evde 20 kişi can verdi.

Gazze’nin Cibalya bölgesinde vurulan bir evde 13 Filistinlinin şehid olduğu ve çoğunluğu çocuk ve kadınlardan oluşan 15 kişinin yaralandığı belirtildi.

Tel el-Heva Mahallesi’ndeki sivillerin ikamet ettiği binalara düzenlenen hava saldırıları nedeniyle ölen ve yaralananların enkazdan çıkarılmaya çalışıldığı vurgulandı. (İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu